+420 491 541 232
CZ

Vývoj a výroba technologií

Z důvodu technické náročnosti sklizně konopí, která je dána pevností a houževnatostí konopného vlákna a výškou vzrostlých konopných rostlin při sklizni, jsme byli nuceni vyvinout vlastní stroje pro sklizeň konopného květu, resp. konopného semínka.

Sklizňová technika - Lišty a samochodná zařízení

Sklizeň konopného květu

Sklizeň konopného květu

V roce 2014 jsme vyvinuli a sestrojili první prototyp stroje na pro sklizeň konopného květu. V současné době je připravena již třetí generace tohoto stroje. Jde o sklízecí stroj, který je schopen sbírat květy konopí ve výšce až 4,5 m. Zároveň je schopen při jednom pojezdu posekat a pokrátit i zbylý konopný stonek k vyrosení a dalšímu zpracování. 

Plánovaná čtvrtá generace našich sklízecích strojů již umožní, aby celou sklizeň na poli prováděl jeden stroj a jeden operátor.

Sklizeň konopného semínka

Sklizeň konopného semínka

Vlastní sklízecí kombajn jsme pořídili v roce 2017. Od té doby jsme na stroji vyprojektovali a otestovali úpravy pro jeho adaptaci na sklizeň konopí. Jde zejména o úpravu výšky sečení tak, aby výmlatovým mechanismem zbytečně neprocházela biomasa stonku, ale pouze vrcholová část rostliny s květem. Další důležitou úpravou byla adaptace výmlatového ústrojí s důrazem na jeho ochranu proti působení konopného vlákna. V neposlední řadě pak zajištění funkce posečení a zkrácení zbylého stonku při jednom pojezdu.

Posklizňová technika - Sušící linky

Sušení konopného květu

Sušení konopného květu

(semínka a další konopné komodity)

Sušení je při sklizni konopného květu v našich podmínkách nejužší místo celé sklizně. V roce 2014 jsme vyvinuli vlastní technologii kondenzační pásové sušící linky. Prototyp tohoto zařízení jsme v roce 2015 v našem areálu postavili a úspěšně otestovali. Zařízení prošlo za pět let vývoje řadou vylepšení. V současné době je připravujeme pro homologaci a ošetření průmyslovým vzorem a pro přihlášení k patentovému úřadu.

Máte zájem o spolupráci?

Hledáte spolehlivého dodavatele toho nejkvalitnějšího konopí či produktů z našeho portfolia v BIO kvalitě? Sháníte technologie
či řešení pro zpracování a výrobu?

Kontaktujte nás