+420 491 541 232
CZ

O nás

Společnost KonoPro s.r.o. vznikla jako výsledek mnohaletých zkušeností a práce v oblasti pěstování a zpracování konopí. Využití konopí má v historii lidské společnosti více než pětitisíciletou tradicí. My jsme však přesvědčeni, že v této superplodině je uschován i kód ke zlepšení kvality života lidí v budoucnosti.

Firmu KonoPro jsme založili v roce 2014. V té době jsme již měli víc než deset let zkušeností s pěstováním konopí. Testovali jsme více než 30 odrůd. Nejprve v laboratorních podmínkách, poté v kontrolovaných zahradních podmínkách a vybrané variety konopí i v klasickém polním režimu.

Již v roce 2014 jsme pořídili výrobní areál v České Metuji, kam jsme v roce 2016 celou firmu přestěhovali. Dnes máme v areálu vlastní technologickou linku na sušení konopného květu, konopného semínka a dalších zemědělských komodit. Technologickou linku na lisování kvalitních rostlinných olejů (technologií lisování za studena v ochranné atmosféře) a technologickou linku na loupání semen. Dnes se staráme o pěstování a sklizeň konopí na více než 250 hektarech s plánem na vytvoření technicko-logistické jednotky s obhospodařovanou výměrou konopí 800 až 1000 hektarů. Konopí pěstujeme v oblastí CHKO Broumovsko. Jde o panensky čistou, průmyslem nedotčenou oblast s průzračně čistou vodou a zdravým ovzduším.

Chceme se stát největší firmou na pěstování a zpracování konopí v regionu střední Evropy, která bude nadále nabízet svým zákazníkům kvalitní výrobky a služby s maximální přidanou hodnotou. Rovněž chceme být evropským lídrem v oblasti vývoje a technologií pro sklizeň a zpracování konopného květu.

Máte zájem o spolupráci?

Hledáte spolehlivého dodavatele toho nejkvalitnějšího konopí či produktů z našeho portfolia v BIO kvalitě? Sháníte technologie
či řešení pro zpracování a výrobu?

Kontaktujte nás